skip to Main Content

KARNAS Shiraz

Burunda; meyveli; özellikle kara erik, böğürtlen ve menekşe ,geriden füme notlar yanında baharat ve çikolata barındırır. Ağızda; gövdeli, kadifemsi tanenler ve diri asitliği ile zarif, yoğun, kalıcıdır. Yıllandırmaya uygundur.

Karnas Shiraz 2015, Türkiye Sommeliers Selection 2017 organizasyonunda Master Class derecesi almıştır.

Bu organizasyon kapsamında, Master Somellier Ronan Sayburn ve Avrupa’nın en iyi Somellier si seçilmiş olan MS Isa Bal’ın değerlendiği 179 şarap içerisinde Master class ünvanını alan 13 şarap içindeki tek Shiraz’dır.

KARNAS Zinfandel

Burunda; kırmızı orman meyveleri, biberiye ve kekik notları taşıyan aromatik otlar, geriden meyankökü, mocha, tütün, karabiber barındırır . Ağızda; meyveli, özellikle böğürtlen barındırır.

Gövdeli, güçlü asit ve yuvarlak tanenleriyle dengeli, yoğun, kalıcı, uzun bitimiyle yıllandırmaya uygundur. Türkiye’nin ilk zinfandel bağı olma özelliğini taşır.

Karnas Rose

Burunda frambuaz ağırlıklı  kırmızı orman meyveleri, narenciye notları, geriden hissedilen taze dağ otları ile zengin aroma profiline sahip bu şarap…  damakta da belirgin asitliliği ile canlı, yoğun meyveli, yuvarlak  ,uzun bitişli ve dengeli. Yemekle iyi gider….

Back To Top